Výdejní automaty a jejich rozvoj

Rozvoj výdejních automatů

Výdejní automaty. Ani si to neuvědomujeme, ale setkáváme se s nimi téměř denně. Dříve tomu tak nebylo, ale v rámci ušetření jak pracovní síly, tak času i prostoru, rozšiřují se čím dál více. Někteří lidé mají možnost si v práci o polední pauze skočit do obchodu či do restaurace. Ale ruku na srdce, pokud máte půl hodiny čas na oběd, obvykle toho moc nestihnete, pokud nemáte jídelnu přímo v práci. A pokud nemáte navařeno z domova v kastrůlku, výdejní automat je vaší záchranou. A tady to vidíte, výdejní automat, celkem malý stroj, který nakrmí několik desítek zaměstnanců do půl hodiny. Výdejní automat šetří čas, místo i pracovní sílu.

Od maličkostí po obědy

Dříve jsme narazili na výdejní automat opravdu jen ojediněle a obvykle se jednalo o malý přístroj na žvýkačky, bonbony či malé hračky uzavřené v otevíratelném vajíčku. Výdejní automaty byly spíše kuriozitou a člověk si tu žvýkačku koupil, jen aby si mohl zatočit knoflíkem a modlil se, aby mu vypadla ta modrá a ne žlutá. Výdejní automaty od té doby prošly značnou změnou. Pokud chcete kávu, housku, sušenku nebo bagetu, už nemusíte do pekařství, kavárny nebo do obchodu. Téměř vše vám může nabídnout výdejní automat na chodbě obchodního centra. A už se nemusíte modlit, aby vám vypadla bageta a ne lahev s džusem. Výdejní automaty jsou už chytřejší a obvykle vaši vytouženou volbu vyslyší. Ovšem také se občas vloudí chybička, výdejní automat se začne obávat o vaše zdraví a místo čokolády s limonádou vám vypadne jablko s neperlivou vodou.

Není vše automatické

I když technika hojně nahrazuje lidskou práci, ani výdejní automaty se bez ní neobejdou. Zatím neexistuje žádný samodoplňovací automat, který by si zajel do obchodu a doplnil se sám. I výdejní automaty nejsou úplně automatické a občas je musí navštívit nějaký ten člověk a výdejní automat řádně naplnit. Ale kdoví, třeba se v budoucnosti budeme setkávat v supermarketech s výdejními automaty, které si tam přijedou doplnit svoje zásoby. Ale to je pravděpodobně otázka dost vzdálené budoucnosti.

Copyright (c) 2013 5Q, spol. s r.o.