Výdejní automaty - kódy

Problémy s výdejními automaty

Jistě je všichni znáte. Buďto ze školy nebo z práce. Často se s nimi setkáme i na nádražích nebo jen tak na ulici u obchodních center. Ano, jsou to výdejní automaty. Velké kovové bedny s vitrínou, které lákají vystaveným zbožím. Jediné, co stačí, je vhodit minci, vybrat si, co chceme, a už se můžeme těšit z voňavé kávy, sušenky nebo dokonce plyšáka. Ovšem nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Jsou i pěkně tvrdohlavé a zapeklité výdejní automaty. Podíváme se na pár klasických problémů, se kterými jste se určitě už taky potkali.

Výdejní automaty a jejich kódy

Jak už to s technikou bývá, nic není bez chybičky a občas se vyskytne i nějaká ta porucha. Ovšem u výdejních automatů to občas bývá poněkud krušné. Vyhlédnete si svůj výdejní automat s balenými nápoji. Vyberete si hezkou láhev multivitaminového džusu. Vhodíte minci, zmáčknete kód F8, podle něhož by vám podle výdejního automatu měla do přihrádky vypadnout chlazená láhev džusu. Ovšem co se nestane. Výdejní automat vám „sežere“ peníze a do přihrádky vám přistane krásná vychlazená láhev CocaColy, na kterou jste vůbec neměli chuť. Můžete udělat několik věcí. Být odvážní a zkusit tu samou volbu, třeba už se výdejní automat vzpamatoval. Ale je tu velké nebezpečí, že vám výdejní automat dá zase láhev CocaColy. A nebo zkuste najít kolegu, který chtěl CocaColu a místo ní mu vypadl multivitaminový džus.

Výdejní automat chudáček

Když už jste našli kolegu s multivitaminovým džusem a vyměnili s ním svojí láhev CocaColy, dostanete chuť na kávu s pořádnou dávkou cukru a mléka. Jdete na chodbu, kde už na vás čeká výdejní automat. Výdejní automaty jsou již opravdu všude. Podíváte se na jeho malou digitální obrazovku. Vše v pořádku. Vhodíte minci a zmáčknete vytouženou volbu. Na obrazovce se rozsvítí hláška, že káva došla, ať zvolíte něco jiného. Tak když ne káva, tak čaj. Zmáčknete na výdejním automatu čaj. Počkáte, než se do kelímku nakape. Zmáčknete tlačítko pro cukr a opět se na displeji objeví hláška, že cukr došel. V tu chvíli už vás bere ďas a máte vztek na výdejní automat, i když je v tom docela nevinně. Stále je tady ta druhá složka, lidská pracovní síla, která musí výdejní automat čas od času doplnit. Ale ty přijdou automat zkontrolovat napotvoru až potom, co odcházíte se svým hořkým černým čajem.

Copyright (c) 2013 5Q, spol. s r.o.